čtvrtek, 16 květen 2013 14:22

Zveřejňování smluv MČ Kunratice na internetu

Napsal(a)

Aktualizace 28/6/2013- finální verze Směrnice byla schválená zastupitelstvem. Navzdory slibu, žádný jiný návrh od jiného zastupitele nebyl dodán. 

 

Před několika měsíci podal níže podepsaný zastupitel za TOP 09 podnět, aby MČ Kunratice přijala opatření ke zveřejňování všech smluv. To znamená, že všechny smlouvy budou zvěřejněny a to především elektronickým způsobem na volně přístupných stránkách internetu.

Výsledkem práce vedení MČ je Směrnice ke zveřejňování smluv na internetu, která byla předána všem zastupitelům k připomínkám 28/03/2013.

Povinnost zveřejňovat je objektivně jedním z nejlepších způsobů jak snižovat riziko korupce souvisejích s nákupy zboží a služeb. Co nejrychlejší schválení této směrnice je tedy v zájmu všech, kteří to s bojem proti korupci myslí vážně. V nejbližších dnech budou probíhat výběrová řízení na značně velké částky a proto implementace směrnice do všech smluv je velmi důležitá a velmi urgentní.

K předanému materiálu podal níže podepsaný doplňující návrh, který by zabezpečil, aby i VŠECHNA VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ měla už přímo v ZADÁVACÍ DOKUMENTACI SMLOUVU, která obsahuje klauzuli o ZVEŘEJNĚNÍ smlouvy. Viz text dopsaný rukou na návrhu směrnice.

Po schválení tohoto doplňku předaný materiál jsou původní primární požadavky na zveřejnění v zásadě splněny.

Během posledního zasedání zastupitelstva byl však tento materiál stažen z programu jednání zastupitelstva na základě návrhu jiného zastupitele a jeho příslibu, že do příště dodá lepší návrh směrnice.

 

Ing. Miloš Langr

zastupitel za TOP 09

 

 

Číst 1753 krát Naposledy změněno úterý, 26 srpen 2014 09:54

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: