čtvrtek, 08 srpen 2013 15:27

Ulice U Rakovky- Dopravní studie a návrh řešení odklonu nákladní dopravy

Napsal(a)

Obyvatelé ulice U Rakovky si již dlouhodobě stěžují na hluk, vibrace a nebezpečí pro chodce způsobené nákladní dopravou do průmyslových areálů, které jsou situovány na konci ulice.

"Po detailní prohlídce místa a prostudování katastrálních map mě napadlo, že k průmyslovým areálům by mohla vést i jiná cesta než jen ul. U Rakovky", říká Miloš Langr, zastupitel za TOP 09. "Je tam vnitro areálová komunikace bývalých Vodních staveb, která patří firmě Vimbau. K propojení s koncem ul. U Rakovky by stačilo vybudovat krátký úsek cesty přes pruh pozemku, který patří městu", dodává.

Proto koncem roku 2011 zahájila TOP 09 jednání s představiteli firmy Vimbau. V zásadě se myšlence použití jejich soukromé cesty pro veřejnou dopravu (nákladní) nebránili, ale požádali o doložení předpokládaného dopravního zatížení, aby mohli stanovit předpokládané vícenáklady na provoz a obnovu jejich komunikace způsobenou vyšším zatížením.  

Dopravní průzkum objednala MČ u ČVUT fakulty Dopravních systémů. "V řešitelském týmu je také kunratický občan Ph.D. Ondřej Nováček, který se problematikou dopravy v naší lokalitě dlouhodobě zabývá", upozorňuje M. Langr.

 

Vyřešení tohoto problému bude vyžadovat spolupráci všech dotčených stran, tedy především MČ Kunratice, firmy Vimbau, MHMP  a také občanů ul. U Rakovky aby své zájmy více a důsledněji prosazovali.

 

TOP 09 Kunratice

 

Číst 1572 krát Naposledy změněno úterý, 26 srpen 2014 09:54

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: