čtvrtek, 18 září 2014 10:29

Ohlédnutí zastupitele

Napsal(a)

Při pohledu na předlouhý seznam toho, co je třeba v Kunraticích udělat – viz „Naše priority“ – mi to nedá a musím se ohlédnout za posledními čtyřmi roky práce v místním zastupitelstvu. Ještě s dvěma svými kolegy jsme tehdy zaujali místa v opozici a narušili zajeté zvyklosti odmítnutím pasivní role přikyvovačů a zvedačů ruky, což byla pro vedení MČ nová zkušenost. kuk

Protože téměř všechny naše aktivní návrhy (včetně návrhu na převedení zámku do vlastnictví magistrátu a poté do péče MČ Kunratice) byly smeteny ze stolu, soustředili jsme se na kontrolní činnost. Bohužel jsme měli velké rezervy v předávání získaných zkušeností kunratickým občanům. Zapojení veřejnosti do všech konkrétních témat je proto pro nás velkou výzvou pro příští období.

Co jsme tedy opravdu dokázali? Vezměme to od nejnovějších událostí po ty starší:

Získali jsme dotaci z magistrátu na rozšíření Základní školy ve výši 5 mil. Kč důsledným lobbováním u radních TOP09. Přestože jsme náš úspěch avizovali radnici již v únoru 2014, její vedení doposud ještě nestihlo vypsat výběrové řízení na zhotovitele. Stavět se tak bude dětem nad hlavou během školního roku.

Prosadili jsme na magistrátu zahájení rekonstrukce vedlejších ulic v Kunraticích, které jsou dlouhodobě v ostudném stavu. V první fázi se z peněz magistrátu (OMI) opraví ulice Pražského povstání a Maternova a ještě se přidá pruh pro chodce nebo přímo chodník.

Prosadili jsme na magistrátu navýšení dotačních prostředků pro výjezdovou jednotku místního Sboru dobrovolných hasičů Kunratice na celkem 530 tis Kč.

Podali jsme návrh a prosadili dokončení bezbariérové úpravy chodníku ze sídliště Flora do centra Kunratic pro vozíčkáře a kočárky. Provedli jsme kontrolní jízdy s vozíčkáři a vyžádali opravy nedostatků.

Zorganizovali jsme několik tiskových konferencí TOP09, na kterých jsme upozornili na kontroverzní projekty jako např. projekt plovoucích domů na Šeberáku nebo projekt Polyfunkčního domu u Vídeňské ulice.

Aktivně jsme vedli jednání na magistrátu i na MČ ohledně plánu na rozvoj Kunratic, kde jsme bedlivě studovali a odkrývali všechny pokusy o přeměny zelených ploch na stavební nebo jiné změny ÚP vedoucí ke snížení kvality života nás, obyvatel Kunratic.

Od začátku jsme deklarovali, že nepodpoříme rozprodávání obecního majetku a to ani na investiční záměry typu stavebních zakázek na opravy, rekonstrukce apod. Tyto akce musí být hrazeny z dotačních položek od státu, MHMP, EU nebo soukromých investorů.

Proto jako naše selhání či nezkušenost nováčků vnímám fakt, že Městská část Kunratice pod vedením zastupitelů ODS (dnes Hnutí Praha-Kunratice) zadala všechny tři poslední velké stavební zakázky v celkové hodnotě nad 85 mil. Kč jedné a té samé firmě - Fitaz s.r.o., a to za peníze získané z prodeje našich obecních pozemků.

Vážení spoluobčané, přeji Vám šťastnou ruku při volbách.

Číst 1275 krát Naposledy změněno čtvrtek, 29 leden 2015 10:08

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: