sobota, 16 červenec 2016 11:50

ZPRÁVY Z TOP 09

Napsal(a)

Předsedou TOP 09 byl v listopadu 2015 na 4. celostátním sněmu zvolen Miroslav Kalousek, který v čele strany vystřídal po šesti letech Karla Schwarzenberga. M. Kalousek obdržel od delegátů 148 ze 171 hlasů. Aktuálně má strana v Praze 674 členů z toho v Kunraticích je členů 14. Stranu podporuje řada známých a úspěšných osobností veřejného života, jejichž výčet zde je pouze orientační nikoliv úplný např. Daniela Kolářová, Oldřich Navrátil, Pavlína Filipovská, Ivan Mládek, Pavel Nový, Barbora Hrzánová, Jiří Menzl, Soňa Červená, Jan Hřebejk a jiní.

V tomto roce nás čekají senátní a krajské volby, které se konají ve shodném termínu 7. a 8. října. Za TOP 09 kandidují do voleb lidé s velkými lidskými i profesními zkušenostmi. V senátních volbách se o hlasy voličů za Prahu 11 uchází Jakub Lepš místostarosta Prahy 11, za Prahu 10 Jiří Holubář šéflékař privátní ambulantní praxe v Poliklinice Malešice a za Prahu 6 Jiří Růžička ředitel Gymnázia Jana Keplera v Praze.V krajských volbách, za středočeský kraj, kandiduje na post hejtmana Petr Tiso náměstek ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí. Kandidátům TOP 09 předal své cenné zkušenosti během dvoudenního školení Olivier Ubéda volební manažer francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho. O. Úbeda jako „druhý muž“ Sarkozyho kampaně v roce 2007 úspěšně řídil všechny volební akce od jejich počátku až do volebního vítězství.

Velmi diskutovanými tématy poslední doby, které se dotýkají většiny občanů ČR, je zejména problematika migrační krize a zákon o elektronické evidenci tržeb.

V otázce migrační krize je prioritou pro TOP 09 nalezení společného evropského řešení a důsledného dodržování zákonů. Evropa je garantem nejen naší prosperity, ale také bezpečnosti. Rozpad schengenského prostoru, nebo naše vystoupení z něj by pro nás znamenalo ekonomickou katastrofu. Klíčová opatření k řešení migrační krize vidí TOP 09 zejména v oblastech nastavení přísnějších azylových pravidel v EU a jejich striktních dodržování. Kontrola vnější hranice Schengenu je nezbytná pro zachování naší bezpečnosti a z tohoto důvodu je nutné urychlené vytvoření pohraniční a pobřežní stráže EU o dostatečné kapacitě. Organizovaný zločin musí být potlačen, včetně zamezení obchodu s nelegálními zbraněmi. Zemím západního Balkánu je nutné pomáhat, aby nápor migrantů nepůsobil destabilizaci těchto zemí. Mělo by být usilováno o zřízení mimoevropských azylových center pod mezinárodní ochranou.

K zákonu o elektronické evidenci tržeb – zástupci TOP 09 podali k Ústavnímu soudu návrh na zrušení tohoto zákona. Zákon letos ve sněmovně prosadili poslanci vládní koalice. V návrhu naši zástupci upozorňují na hlavní problémy tohoto zákona a to zejména nanepřiměřený postup vůči malým poplatníkům daně z příjmu s dopadem na narušení práva na podnikání. Poplatníci budou povinni sdělovat důvěrné informace, což je v rozporu s Ústavou a s Listinou základních práv a svobod, kterými je garantována ochrana soukromí.V neposlední řadě upozorňují na skutečnost, že zákon nebyl podepsán předsedou Poslanecké sněmovny, ale místopředsedkyní Jermanovou, což je v rozporu s ústavou, jelikož podpis místopředsedkyněnemůže nahradit ústavně vyžadovaný podpis předsedy Poslanecké sněmovny.

Autor: Marta Gollová

Číst 686 krát Naposledy změněno sobota, 16 červenec 2016 11:54
Více z této kategorie: « Poděkování Jedeme na výlet. »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: