čtvrtek, 28 květen 2015 19:37

Noviny pro Kunratice

Napsal(a)

Informační leták místní organizace TOP 09 za duben 2015

Číst 1459 krát Naposledy změněno čtvrtek, 28 květen 2015 19:46

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Ondřej Nováček pátek, 29 květen 2015 20:04 napsal(a) Ondřej Nováček

  Dovolím si kometnář k článku o opravě komunikací.
  Nový asfalt v ulici Golčova byl proveden v návaznosti na úpravu ulice Do Dubin, realizace této opravy byla provedena metodou, která se nazývá homogenizace povrchů a její podstatou je oprava komunikace ve stávající šířce včetně nově osazených obrub případně úpravy chodníků. V rámci tohoto provedení tak není možné jakoukoliv ulici rozšiřovat, zužovat či na ní tvořit zpomalovací prvky. Proto došlo v této části Golčovy ulice pouze k výměně stávajícího asfaltu.
  Dalším důvodem je hotová projektová dokumentace na stupeň DSP na celou ulici Golčova, tato dokumentace počítá s celkovou rekonstrukcí včetně inženýrských sítí a je tedy zbytečné provádět v této ulici nějaké větší úpravy než "záplaty" největších výmolů.
  Nezpevněný okraj, ve kterém jsou umístěné patníky je nezpevněný z důvodu odvodnění, jsou v umístěny prvky, které odvádí vodu z komunikace do Bažantnice. Pokud by byl asfalt protažen až k chodníku muselo by být odvodnění řešeno jiným, dražším způsobem.
  Co se týče šířky ulice, je myslím její současný stav spíše výhodou, řidiče totiž nutí v tomto místě přibrzdit a neumožňuje tak jízdu vysokou rychlostí po celý úsek ulic Do Dubin a Golčova.
  Úprava chodníku je řešena jako dočasná, právě do doby celkové rekonstrukce celé Golčovy ulice, v rámci této provizorní úpravy v podstatě charakteru udržovacích prací tak bylo provedeno maximum toho co šlo. Připomínám, že předtím zde žádný chodník nebyl, respektive zde byla pouze nasypaná zemina, které se časem sesunula do Bažantnice.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: