čtvrtek, 12 červen 2014 16:10

Jak financovat zvýšení kapacity kunratické základní školy

Napsal(a)

Zastupitelstvo Kunratic se v současném volebním období skládá z 11 členů. Sedm zastupitelů je z bývalé ODS (nyní „Nezávislí“), tři z TOP09 a jeden zastupuje ČSSD. Financování investičních akcí městské části Praha Kunratice je nyní do velké míry přímo závislé na získání prostředků od Magistrátu hlavního města Prahy.

V průběhu současného volebního období (2010-14) se radnici MČ Praha-Kunratice nepodařilo zajistit od pražského magistrátu žádný příspěvek na investiční akce a to ani tehdy, kdy po dobu dvou let vedla pražský magistrát ODS společně s ČSSD. Z tohoto důvodu byly všechny investiční akce hrazeny pouze ze zdrojů MČ Praha-Kunratice, především z prodeje majetku Kunratic. Finanční prostředky se nepodařilo zajistit ani tehdy, kdy pražský magistrát vedla ODS společně s TOP09 a to i přes to, že byl Finanční výbor pražského magistrátu pod kontrolou ODS.

Magistrát hlavního města Prahy v posledních měsících vede TOP09, čímž se situace částečně změnila.

Místní organizace TOP09 si je vědoma faktu, že je v Kunraticích v současné době velký nedostatek kapacit pro umístění kunratických dětí do prvních tříd základní školy (ZŠ) a tak se rozhodla napnout své síly k získání investičních prostředků z pražského magistrátu na dostavbu dvou tříd. Je třeba zdůraznit, že se členové místní organizace k tomuto kroku zavázali i přesto, že byli zastupiteli ODS (nyní „Nezávislými“) od prvopočátku, tj. posledních voleb, odsunuti do role opozice. Členové kunratické TOP09 přesto věří, že se jim i přes nemalé překážky většinu finančních prostředků na dostavbu dvou tříd základní školy získat podaří a tak ušetří obecní majetek na budoucí zvelebování našich Kunratic.

Milan Goll

Číst 1003 krát Naposledy změněno pátek, 02 říjen 2015 13:45

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: