pondělí, 01 září 2014 11:37

Rozhovor s kandidátem na starostu Ing. Karlem Fílou

Napsal(a)

Proč kandidujete?

Poslední dva roky jsem byl členem komise dopravy a viděl jsem z první ruky problémy s dopravou, stavem ulic a chodníků. Tyto problémy je nutno řešit daleko pružněji než jsem měl možnost vidět.

Radnice byla často velmi pasivní i v jiných oblastech než doprava, což vedlo k problémům později. Jako příklad uvedu rybník Šeberák. Součastná neutěšená situace kolem rybníku je přímým důsledkem podcenění důsledků prodeje rybníka za účelem komerčního využití. To neměla radnice dopustit a měla namísto pasivity proaktivně spolupracovat s Magistrátem (kde vládla podobně jako v Kunraticích ODS), aby měla Šeberák ve vlastnictví obce a pod kontrolou.

Nebo třeba ostudný stav zámku ve tvrzi. I když existuje několik studií co by se dalo udělat, radnice nekonala a nic se neděje.

Kunratičtí cyklisté se asi také diví proč se při příjezdu z Vestce krásná cyklostezka na hranicích Kunratic změní na úzkou pěšinku.

Jak byste to dělal jinak?

Celý život jsem byl zvyklý řešit problémy a výzvy proaktivně – ať už jako majitel své vlastní firmy anebo na špičkových manažerských pozicích v nadnárodních společnostech. Takže vím jak na to. Vím, že musí být jasná strategie kam se chceme dostat a zároveň mít jasno i v detailech. Především bych využil talentů lidí, kteří jsou v naší místní organizaci TOP 09, a vytvořil tým lidí, kteří se dokáží identifikovat s důležitými cíli rozvoje Kunratic a budou mít dostatek sil a odvahy tyto cíle naplnit.

Za velmi dobrou zprávu považuji i součastné průzkumy volebních preferencí v Praze, kde TOP 09 je ve velmi dobré pozici vyhrát volby. Pokud vyhrajeme i my v Kunraticích, pak jsme ve výborné pozici s Magistrátem spolupracovat a získat daleko větší finanční podporu pro projekty v Kunraticích.

Řeknete nám něco o sobě?

Narodil jsem se na Pankráci, kde jsem i vyrůstal. Díky častým výletům „z města“ do Krče a do Kunratic mám plno hezkých vzpomínek na tato místa. Když jsem hledal ideální místo pro naši rodinu tak jsem si vybral právě Kunratice a to z mnoha důvodů: blízkost přírody pro rekreaci a sportovní vyžití, dostupnosti MHD, školy a hlavně pro klidný život.

Za několik let poté co jsem se přistěhoval jsem dostal možnost se zapojit do komunální politiky s lidmi v TOP 09 kteří mi jsou názorově blízcí. Komunální politika mě baví a jsem si jist, že dokáži zúročit své zkušenosti a přispět k tomu aby Kunratice byly místem pro kvalitní život.

Číst 1544 krát Naposledy změněno úterý, 28 říjen 2014 19:57

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: