pondělí, 06 říjen 2014 06:40

KOMU JSME ŠLÁPLI NA KUŘÍ OKO?

Napsal(a)

Reakce TOP 09 na předvolební Mimořádné číslo Kunratického zpravodaje

V těchto dnech dostali všichni obyvatelé Kunratic do svých schránek mimořádné vydání Kunratického zpravodaje. 

Náš volební leták doručený do Vašich schránek byl dle mého soudu velmi slušný a především pravdivý.  A proto mě osobně mrzí, že pod text tohoto vydání se podepsala paní starostka Ing. arch. Kabelová, které si velmi vážím a se kterou jsme vždy měli naprosto korektní vztahy. Výčet dobrého o co se osobně zasloužila, je bezpochyby velmi dlouhý, ale z pochopitelných důvodů náš volební leták mířil spíše do budoucna, co je ještě třeba udělat a také uváděl to, co se nám podařilo, nebo v čem jsme jako opozice selhali. Často jsme byli s kolegy svědky jejího povzdechnutí, že ona sama by věci řešila jinak, než její kolegové či nadřízení ve stranické organizaci. Statečně celou dobu své funkce nesla své jméno a svou zodpovědnost se ctí v rámci jí daných mantinelů. Konečně příkladem této pozice je i toto vydání Mimořádného vydání KZ („….. osobně bych nereagovala, ale ozývá se mi hodně zastupitelů …“). Máme tedy za to, že se nejedná o ani tak o text paní starostky, ale spíše nových kandidátů Hnutí pro Kunratice, který ještě před dobrovolným odchodem do politického důchodu musela zaštítit svým jménem.

Reakce napsaná ve jménu blíže nejmenovaných zastupitelů za Hnutí Pro Kunratice a dále článek zastupitele MUDr. Mandíka za ČSSD je na rozdíl od naší slušné a faktické zprávy velmi emociální a maximálně se snaží odvést čtenáře od merita věci.  Vypouští tedy jakousi mlhu dezinformací z našich údajných dezinformací a i pozorný čtenář se v ní za chvíli obtížně orientuje. Pro zjednodušení a objektivitu jsme naše odpovědi uvedli ve stejném členění, tak jak byly naše informace napadnuty. Fakta najdete v dalších článcích zastupitelů a členů komisí za TOP 09 Ing. Karla Fíly, Ing. Miloše Langra a Ing. Milana Golla na webu www.kunratice.info .

Rád bych upozornil čtenáře na dvě důležité souvislosti v této předvolební patálii, která se vší pravděpodobností většinu voličů už nudí nebo znechucuje.

 1. Kunratický zpravodaj byl Hnutím Pro Kunratice a ČSSD zneužit jako předvolební leták jedné části zastupitelstva.

Periodický tisk samosprávného celku je dle tiskového zákona z roku 2013 povinen poskytnout přiměřený prostor pro uveřejnění sdělení vyjadřující názory všech členů zastupitelstva. Tuto zákonnou povinnost vedení radnice a redakční rada zcela ignorovala a použila tento tisk jako předvolební leták vyjadřující pouze názory HNUTÍ PRO Kunratice a jejich nového koaličního partnera ČSSD.  Došlo tím ke zjevnému zneužití dobrého jména Kunratického zpravodaje a především k neoprávněnému použití peněz obce Kunratice na předvolební leták v řádu desítek tisíc korun.  Záležitost předáme k auditu a vyčíslení škody. Záležitost předáme k auditu a vyčíslení škody.

Pozornější čtenář si všimne změn v redakční radě tohoto mimořádného vydání, kde zmizelo jméno duchovního otce Kunratického zpravodaje pana Ing. S. Mydlarčíka, který publikoval mnoho let pod zkratkou (my) a také jméno Martina Preisse.. 

 1. V Mimořádném vydání Kunratického zpravodaje, který celý reagoval na náš článek „Ohlédnutí zastupitele TOP 09“ jaksi vymizela informace o zásadním problému místního vedení radnice. Tímto problémem je předseda ODS (dnes Hnutí Pro Kunratice) pan Ing Zdeněk Šmíd, majitel firmy Fitaz s.r.o., který je přímý stranický nadřízený celého vedení radnice a jeho opakované obchodní vazby na MČ Kunratice.

Z osobní zkušenosti z několika jednání můžeme konstatovat, že tento člověk má skutečnou rozhodovací pravomoc. Stejnou zkušenost s jeho jasně definovanou řídící pozicí potvrzují i jiné politické subjekty, které vedli podobná jednání na radnici.

Prokazatelně (byli jsme osobně přítomni) rozhoduje o koaličních partnerech, o obsazení finančního a kontrolního výboru, o členech jednotlivých komisí radnice, o územním plánu - prostě o všem zásadním pro celé volební období. Zároveň aktivně působí ve stavebních zakázkách v Kunraticích (jeho firma vyhrála všechny tři poslední velké stavební zakázky zadané MČ Kunratice: Rekonstrukce staré školy, Přestavba školní jídelny a Rekonstrukce radnice). Dále se aktivně angažuje v nákupech pozemků od obce a jiných vlastníků pozemků v Kunraticích a tím se ho přímo dotýkají některé změny Územního plánu projednávané na zastupitelstvu. Na některé z těchto aktivit má z pozice funkce předsedy stranické buňky ODS (dnes Hnutí Pro Kunratice) jistě nárok, na jiné, ale zcela jistě ne, a přidělení všech stavebních zakázek je už na hranici zákona a zcela jistě za hranicí dobrého vkusu. Hlavním problémem je, že tento muž je veřejnosti neznámý, na žádných předvolebních či jiných materiálech hnutí není uváděn a především nemá žádnou politickou zodpovědnost za svá rozhodnutí. Celá struktura tohoto hnutí s utajeným šéfem, tedy spíše působí dojmem, který známe z bývalých organizací ODS v ústeckém kraji apod. Není tedy divu, že se obrozující ODS s takovými členy sama rozloučila a rozpustila celou jejich organizaci.
Veškerou politickou i hmotnou zodpovědnost za některá rozhodnutí jiných na svá bedra musela převzít sama paní starostka a chápeme, že je nyní ve velmi těžké pozici.

Obě výše uvedené souvislosti ilustrují, že v chování současného vedení MČ Kunratice došlo k posunu správného chápání pojmu „spravuji svěřený mi majetek všech občanů Kunratic“.

 

Číst 2230 krát Naposledy změněno úterý, 31 březen 2015 21:46

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře Kaja pondělí, 13 říjen 2014 11:30 napsal(a) Kaja

  Jé, ať si to ten pan Šmíd vyhrává. Když to bude bez rozporuplných vícenákladů, včas. Ať to pak i klidně sympaťák není.
  Ale musí se asi rozhodnout, jestli vyhrávat zakázky, nebo tahat na radnici za nitky. Obojí dohromady je asi zjevně špatně, ne?
  Vy věříte tomu, že v naší zemi nelze udělat zakázku na míru? Zvlášť, když je přístup k informacím?

 • Odkaz Komentáře Grunt neděle, 12 říjen 2014 13:45 napsal(a) Grunt

  Zpravodaj jsem cetl az den po volbach, ted jsem rad, ze jsem vas nevolil, i kdyz jsem o tom premyslel. O tom Hnuti neni ve zpravodaji ani slovo, jen se tam vyjadruje byvala starostka pani Kabelova k vasim utokum a uvadi je na pravou miru. Myslite si, ze jsou lidi tak blbi, ze je dokazete tak snadno zmanipulovat?

  Smid sice vyberova rizeni pravidelne vyhrava, ale legalne, dava nejnizsi nabidky, dela v tom dlouho a holt v tom umi chodit. Takova je realita, to, ze neni sympaticky clovek, z nej nedela podvodnika. O prubehu vyberovych rizeni se muzete docist na webu radnice.
  Ze se nestydite, delate z nas blbce. Nastesti se v Kunraticich velka cast obyvatel zajima o mistni deni a dopadlo to, jak to dopadlo.

 • Odkaz Komentáře Ruzena pátek, 10 říjen 2014 12:39 napsal(a) Ruzena

  Držím v boji palce, nebot bojovat proti nečemu co tak idylicky vypadá v podstatě v každém zpravodaji. Toto reklamní médium zjevně zmáknuté nemáte.
  A teprve jak to v den voleb v Kunraticich krásně vypadá! Úprava zeleně, odstraněné lešeni na budoucím zdravotním středisku, finišování dětského hřiště. To je načasovaný krok hodný profíků. To chtějí občané slyšet. Že vše funguje a nemusejí se o nic zajímat.
  Co číst vaše články dokladující nějakou tu "chybičku".
  Koblihy jste na to měli vzít. To pak možná. :-)

 • Odkaz Komentáře Ester Rosikova pondělí, 06 říjen 2014 14:14 napsal(a) Ester Rosikova

  K teto skutecnosti bych snad jen doplnila, kam se z "Kunratickeho zpravodaje - mimoradneho vydani" podel takovy pan predseda a sefredaktor? Snaha na posledni chvili lidi zmanipulovat je zjevna.
  Ja si navic sdeleni, ze ti, kteri se rozhoduji podle volebnich letaku jsou mene inteligentni beru osobne. Ja totiz lidem, kteri ZNEUZILI jmeno zpravodaje, ktery by mel slouzit lidem napric politickym presvedcenim, NEVERIM.
  A pro pohadkare pana Mandika - on nevi, ze mistni skola je devitileta? Ze tu nemame jen ty chudinky bezbranne prvnacky? Verte mi, ze prvnaky by ani nejzarytejsi TOPkova maminka taky pres silnici neposilala. Jeho clanek je vyslovene skandalizujici utok, utocici na materske a socialni city zen. Ale tak levice. Oni to tak asi maji….

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Anketa:

Jsem pro to, aby sloužil zámek pro/jako: